2023.11.27 - Pilinszky nap

2023.11.27.-én megemlékeztünk Pilinszky János költőről, aki iskolánk névadója. Minden évben ezen a napon avatjuk az első osztályosokat az iskola diákjává, valamint átadjuk nekik a Pilinszky iskola jelvényét. Ebben az évben Ambrus Gábor szülő örvendeztette meg a tanulókat és tanáraikat egy Pilinszky Iskola feliratú pólóval. Nagy örömmel vettük át felajánlását! Köszönjük neki a nagylelkű felajánlást!

A program minden évben koszorúzással zárul. Balatonkenese központjában, a Fürdő utcában áll Pilinszky János, Kossuth-díjas költő egykori nyaralója. A ház falán emléktábla jelzi, hogy a poéta itt töltött el számos nyarat és a közeli Balaton vize miként ihlette meg a későbbi műveiben. Köszönjük Igaz Ágnes Rozália és Papp Judit pedagógusoknak, hogy megszervezték ezt a napot!