Iskolában az Erdő

Iskolában az Erdő
Az Iskolában az Erdő Program keretében a Minősített Erdészeti Erdei Iskolák
erdőpedagógusa látogatott el hozzánk októberben. A 4., 5. és 6. osztályos tanulóink
erdőpedagógiai foglalkozásokon vehettek részt. Az erdők és fenntarthatóság témakörében
az ismereteket játékosan, interaktív eszközökkel szerezhették meg, ami a környezeti nevelés
fontos része.
A foglalkozásokon többek között választ kaphattunk azokra a kérdésekre, hogy: Milyen
szerepet játszik az erdő a Föld vízháztartásában vagy a levegő körforgásában? Mit ad
nekünk az erdő? Mit tanít nekünk az erdő a fenntarthatóságról?
Köszönjük az itt hagyott ismertető és szakmai anyagokat, játékokat és az összeszerelhető
madárodút! Köszönjük Cserményiné Váradi Melinda erdei iskola vezetőnek a sok hasznos
ismeretet!

Pusztayné Nemes Beáta
Öko-fenntarthatósági mk. vezető